Турагенція пропонує відпочинок. Ліцензія АВ №349801 Пн, 25 жовтня 2021 р.
На головну
 

«Арій. Броди-Тур»

UAENPLDE
www.Tour.Brody.Lviv.UA UA EN PL DE

Тури Європою
Автобусні тури Європою

Тури на море
Тури на море


Це є...
Документи

        Вибрано: "Історія"

Тараканівський форт

54 км від м.Броди

Тараканівський форт - грандіозне військове укріплення часів протистояння імперій у XIX столітті. Цей величний витвір інженерно-будівельного мистецтва навіть у частково зруйнованому стані вражає своїми розмірами і загадковістю. Довжина стін чотирикутного у плані захисного рова - 250 м., загальна площа території форту - більше 8 га.

При огляді пам'ятки година часу спливає непомітно. А без екскурсовода призначення різноманітних ходів, укріплень, загальне розміщення самого форту для непідготовлених відвідувачів так і залишаються нерозгаданими.

Форт-заставу будували у кілька етапів, один з яких - нарощування пагорба! І лише в 1885 - 1890 рр. сили головного військового інженерного командування Російської імперії завершили роботу над укріпленням. При будівництві цього бетонно-земляного форту використовували червону цеглу, цемент, бетон*, бутовий розчин*. Для ферм перекриття, герметичних дверей, сходів, лазів застосовувались чавунно-ливарні деталі.

У воєнний час Тараканівський форт був призначений для гарнізону у складі 1 роти артилерії і 2 рот піхоти. Озброєння форту: 10 6-дюймових пушок, 8 легких польових гармат на клинових мортирах, 8 57-мм капонірних гармат Корденфельда, 10 3-лінійних кулеметів, 4 8-дюймові 200-пудові сталеві мортири зразка 1877 р., 10 легких мортир.

Тараканівський форт мав 2 мости - залізний висувний і дерев'яний. Приміщення для складів і всяких запасів вміщували 2-місячний запас, необхідний для гарнізону форту. З усіх 105 безпечних казематів 32 призначалися для житла гарнізону, 5 - під лазарет, 10 - під склади, 5 - для комплекту фортечної артилерії, 4 - під електричну і телеграфну станції, 6 - для видаткових порохових льохів, 2 - під колодязь і бак для води, 1- покійницький.

У центрі чотирикутного в плані форту знаходилася двоповерхова казарма для господарських, складських і житлових приміщень гарнізону. По периметрі трапецієподібної в плані казарми проходила полігональна за формою військова вулиця, що відокремлює її від безпечних казематів, що оперізували цю вулицю. Безпечні каземати підтримували насип головного фортечного валу.

Стратегічне призначення Тараканівського форту - обороняти залізнодорожний і шосейний шляхи з Кременця і Радзивилова, затримуючи ворога до збору військ Російської імперії з прикордонної смуги, і служити базою для відступаючих військ.
Пропонуємо тур :

Екскурсія "Козацькими шляхами" - Тараканівський фортМатеріали сайту захищені законодавством України про авторське право.
«Арій. Броди-Тур»:   tour.brody gmail.com   •   Регіон - Львів: Україна, Львівська обл., м.Броди   •   © AM 2008